top of page
  • Zdjęcie autoraMixer & Szerytattoo-team

Dlaczego się tatuujemy?

Zaktualizowano: 19 wrz


Dziecko z imitacją tatuaży.
Dlaczego się tatuujemy?

 

Może Was to zdziwi, ale znaleźliśmy coś co łączy zwolenników i przeciwników tatuaży. Jest to pytanie, które zadają sobie obie wyżej wymienione grupy : dlaczego ludzie się tatuują? Szukając odpowiedzi na to pytanie trafiliśmy na całą masę artykułów dotyczących psychologicznych aspektów tatuowania się. Jedne pisane trochę z przymrużeniem oka a inne bardziej na poważnie. Wiadomym jest, że badań na ten temat jest niewiele.

Można wyodrębnić wiele grup motywów, które skłaniają nas do wykonania tatuażu. Główne motywy to: motyw estetyczny ,,podoba mi się jak to wygląda”, indywidualny ,,chciałbym wyrazić siebie”, oraz społeczny ,,chciałbym być jak moi przyjaciele”. Według badań najczęściej ludzie decydują się z powodów estetycznych i indywidualnych. Zaś wytatuowane kobiety najczęściej kierowały się motywami estetycznymi. I nas to wcale nie dziwi! Jednak zagłębiając się w temat znajdujemy o wiele więcej czynników:

- tatuaż jako modny dodatek, bądź dzieło sztuki,

- chęć posiadania kontroli nad własnym wyglądem,

- wyrażanie doświadczeń i wartości,

- przezwyciężanie własnych ograniczeń,

- wyraz buntu i sprzeciwu

Dlaczego się tatuujemy? Do jakiej grupy należycie Wy? A może znajdujecie jeszcze inne bodźce, które popychają Was do wykonania tatuażu?

64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page