top of page
  • Zdjęcie autoraMixer & Szerytattoo-team

Dlaczego się tatuujemy?

Zaktualizowano: 19 wrz 2023


Dziecko z imitacją tatuaży.
Dlaczego się tatuujemy?

 

Może Was to zdziwi, ale znaleźliśmy coś co łączy zwolenników i przeciwników tatuaży. Jest to pytanie, które zadają sobie obie wyżej wymienione grupy : dlaczego ludzie się tatuują? Szukając odpowiedzi na to pytanie trafiliśmy na całą masę artykułów dotyczących psychologicznych aspektów tatuowania się. Jedne pisane trochę z przymrużeniem oka a inne bardziej na poważnie. Wiadomym jest, że badań na ten temat jest niewiele.

Można wyodrębnić wiele grup motywów, które skłaniają nas do wykonania tatuażu. Główne motywy to: motyw estetyczny ,,podoba mi się jak to wygląda”, indywidualny ,,chciałbym wyrazić siebie”, oraz społeczny ,,chciałbym być jak moi przyjaciele”. Według badań najczęściej ludzie decydują się z powodów estetycznych i indywidualnych. Zaś wytatuowane kobiety najczęściej kierowały się motywami estetycznymi. I nas to wcale nie dziwi! Jednak zagłębiając się w temat znajdujemy o wiele więcej czynników:

- tatuaż jako modny dodatek, bądź dzieło sztuki,

- chęć posiadania kontroli nad własnym wyglądem,

- wyrażanie doświadczeń i wartości,

- przezwyciężanie własnych ograniczeń,

- wyraz buntu i sprzeciwu

Dlaczego się tatuujemy? Do jakiej grupy należycie Wy? A może znajdujecie jeszcze inne bodźce, które popychają Was do wykonania tatuażu?

91 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 commentaire

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
Invité
18 févr.
Noté 5 étoiles sur 5.

Główne style tatuażu, w których się specjalizujemy:

  • Ornamenty i Geometryczne Wzory: Alex White, nasz ekspert od ornamentów, tworzy złożone, geometryczne wzory, które zachwycają swoją symetrią i precyzją. Jego tatuaże są prawdziwymi dziełami sztuki, łączącymi tradycję z nowoczesnością.

  • Japoński Styl i Neotradycyjne: Fyzi Takor przenosi nas w barwny świat japońskich tatuaży, pełen symboliki i bogatych kolorów. Jego prace w stylu neotradycyjnym łączą klasyczne motywy z nowoczesnymi elementami, tworząc unikalne kompozycje.

  • Oldschool i Tradycyjne: Nikola Berest to mistrz klasycznego oldschoolu, który z pasją oddaje hołd tradycyjnym motywom tatuażowym, od marynistycznych wzorów po ikoniczne symbole.

  • Handpoke: Tatiana Rodnova oferuje tatuaże wykonane techniką handpoke, która polega na ręcznym wbijaniu tuszu. Jej prace są delikatne i subtelne, idealne dla tych, którzy szukają czegoś naprawdę unikalnego.

J'aime
bottom of page