W jaki sposób goić i pielegnować świeży tatuaż?


Pamiętaj o tym, że wychodząc ze studia tatuażu to Ty jesteś odpowiedzialny za swój tatuaż. To w jaki sposób go wygoisz zależy tylko od Ciebie. Oto kilka wskazówek w jaki sposób możesz o niego zadbać:

(1) Po około dwóch godzinach po zabiegu należy ściągnąć opatrunek, a następnie przemyć bardzo dokładnie wytatuowane miejsce letnią wodą z mydłem, tak żeby nie było żadnych pozostałości po opatrunku wykonanym w studiu. Nie obawiaj się, nic twojemu tatuażowi nie grozi, nie zmyje się, nie rozmyje ani się nie wymyje. Miejsce w którym był robiony tatuaż może być obolałe, musisz jednak wyczyścić je dokładnie.

(2) Wytrzeć tatuowane miejsce do sucha, przepłukać płynem dezynfekującym OCTENISEPT pozwalając żeby się wchłonął aż do wyschnięcia skóry, posmarować cienką warstwą MAŚCI BEPANTHEN BABE lub BALM TATTOO co przyspieszy proces gojenia skóry, a następnie ponownie założyć opatrunek. Opatrunek z folii powinien być noszony przez cały czas (w dzień i w nocy) jednak nie dłużej niż 2-3 dni, żeby nie doprowadzić do odparzenia skóry.

Tu należy pamiętać, że:

- Kiedy jesteś w domu lub innym miejscu gdzie możesz spokojnie nosić tatuaż odsłonięty, gdy już nie pojawiają się żadne wycieki, nie musisz nosić opatrunku z folii ciągle, dobrze żeby wytatuowane miejsce od czasu do czasu miało dopływ powietrza. Jednak pamiętaj nie możesz doprowadzić do wyschnięcia tatuażu. Nie pozostawiaj go bez folii powyżej godziny.

- Kiedy jesteś poza domem, żeby nie doprowadzać do podrażnienia wytatuowanego miejsca dobrze jest opatrunek z folii zakładać. Zapobiegnie to bezpośredniemu kontaktowi tatuażu z ubraniem (przy okazji zaoszczędzając Ci tłustych plam na ulubionej koszulce), a wcierając maść w ubranie łatwo możesz doprowadzić do wysuszania wytatuowanego miejsca.

(3) Czynności pielęgnacyjne należy powtarzać kilkakrotnie w ciągu dnia (dokładne mycie, dezynfekowanie i smarowanie), co około 3-4 godziny. Tatuaż można porównać do rany po oparzeniu słonecznym, z tego względu nie powinno się doprowadzać do nadmiernego wysuszenia wytatuowanego miejsca. Staraj się utrzymać je zawsze lekko nasmarowane maścią.

(4) Okres i sposób regeneracji skóry jest bardzo różny u wielu osób. W przypadku pojawienia się miejsc, w których zaczynają pojawiać się strupy, należy posmarować takie miejsce tribiotykiem (środek dostępny w każdej aptece). Staraj się unikać drapania swędzących miejsc a już na pewno zdrapywania bądź wydrapywania strupów. Może to skutkować wydrapaniem części barwnika lub pozostawieniem blizny.

(5) MAŚĆ należy stosować jeszcze do około siedmiu dni od zaprzestania noszenia opatrunku foliowego. (Długość stosowania maści zależy od wielkości i intensywności wzoru).

(6) W momencie zaprzestania stosowania maści należy smarować tatuaż kremem lub balsamem nawilżającym w celu szybkiej regeneracji skóry.

(7) Do 10 dni należy unikać długiego moczenia tatuażu w wodzie np: basen, opalania się między innymi solarium, korzystania z sauny oraz siłowni. Skóra po regeneracji naskórka w wytatuowanym miejscu jest bardzo delikatna i przez to wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

(8) Tatuaż jest w pełni wygojony gdy skóra wytatuowana staje się taka sama jak pozostała.

(9) W przypadku wątpliwości zadzwoń do studia tatuażu, nie staraj się słuchać „dobrych” rad babci czy znajomych, które nie koniecznie muszą być Ci pomocne. A wręcz przeciwnie mogą przysporzyć sporo kłopotów.

(10) Rzadko, ale nie można wykluczyć reakcji alergicznej na składniki barwników stosowanych przy wykonaniu tatuażu. W przypadku wystąpienia takiej reakcji skóry, natychmiast zgłoś się do naszej pracowni.

UWAGA!

Powyższe punkty nie stanowią specjalistycznej porady lekarskiej. Są jedynie czysto praktycznymi wskazówkami, w jaki sposób można wypielęgnować wytatuowane miejsca, opartymi na naszym wieloletnim doświadczeniu w pracy z tatuażem.
W jaki sposób przygotować się do sesji tatuażu?


Do zabiegu tatuażu nie musicie się specjalnie przygotowywać. Zawsze powtarzamy żeby przynieść ze sobą przede wszystkim dobry humor i pozytywne nastawienie. Dobrze jest żeby przyjść na zabieg wypoczętym. Przed poranną sesją dobrze jest zjeść wcześniej dobre śniadanie. Będąc naczczo możecie odczuwać lekkie osłabienie. na pewno nie polecamy przyjścia na sesję, na przysłowiowym "kacu". Uwierzcie nam, że zabieg tatuowania w takich przypadkach znosi się o wiele ciężej. Możecie zabrać ze sobą coś słodkiego do jedzenia i do picia żeby w razie pogorszenia samopoczucia uzupełnić sobie poziom cukru.
Uwaga! Prosimy samemu nie golić a tym bardziej nie depilować miejsc, w których ma być wykonany tatuaż. Pomijając możliwość uszkodzenia skóry, to nieumiejętne usunięcie owłosienia może wywołać podrażnienia skóry lub spowodować zapalenie mieszków włosowych. Może to uniemożliwiić przystąpienie do zabiegu. Nie martwcie się. Na miejscu przed sesją tatuażysta sam przygotowuje skórę do tatuowania i nie ma z tym najmniejszego problemu.
Czy jest możliwość wykonania tatuażu na bliznach?


Często przychodzą do nas osoby, które chcą sobie wykonać tatuaż na bliznach. Nie ukrywamy, że taki zabieg może być jednym z fajniejszych sposobów wizualnego pozbycia się niechcianej skazy. I o ile nie są to blizny przerostowe, powstałe zazwyczaj po oparzeniach a już ustalone i dokładnie wygojone, nie ma przeciwskazań żeby wykonać na nich tatuaż. Zawsze w wątpliwych przypadkach odsyłamy do konsultacji i zasięgnięcie porady dermatologa. On określi i rozwieje wątpliwości czy nie będzie się to wiązało np. z rozrostem blizny. Trzeba przy tym pamiętać, że każda skóra jest inna i nie ma tutaj reguły ani 100% pewności w jaki sposób tatuaż wpłynie na zabliźnione miejsce. Uprzedzamy również, że nie możemy do końca przewidzieć w jaki sposób tatuaż na bliźnie będzie się zachowywał jeżeli chodzi o końcowy efekt wizualny. Nie wiemy do końca jak tusz będzie się rozprowadzał na bliźnie. Czasem kontury mogą się lekko rozlewać, być mniej wyraźne, a kolorowanie czy cieniowanie wymagać ponownej wizyty. Nie mniej jednak możecie być pewni, że jeżeli podejmujemy się wykonania takiego tatuażu, doradzimy wam jaki tatuaż będzie na danej bliźnie najlepiej wyglądał.
Czy istnieje możliwość zakupienia vouchera okazjonalnego?


Owszem, w naszym studiu istnieje możliwość zakupienia vouchera okazjonalnego. Musicie jednak wiedzieć przy tym, że:
- Voucher jest u nas traktowany na równi z zadatkiem. Czyli istnieje możliwość zakupu vouchera odpowiednio za 200pln lub 400pln. wyłącznie z określeniem daty wykonania tatuażu.
- W przypadkach kiedy chcecie przeznaczyć wyższą kwotę dla osoby, na którą wystawiony jest voucher, zapłatę (pomniejszoną o wartość vouchera) możemy pobrać dopiero po konsultacji z osobą zainteresowaną lub po wykonanej sesji tatuażu. Oczywiście nie oznacza to że osoba tatuowana musi znać kwotę jaką chcecie przeznaczyć na prezent. Ta może być skonsultowana poza tatuowanym klientem z osobą zakupującą voucher.
Czy na wizytę w Szerytattoo trzeba się specjalnie umawiać?


Zarówno na wizytę w celu omówienia tatuażu, jak i w sprawie konsultacji, nie musisz się specjalnie umawiać. Wystarczy, że przyjdziesz do nas w godzinach naszej pracy.
Czy tatuaż może wywołać alergię?


Tusze wykorzystywane do tatuażu, to nic innego jak związki chemiczne. Ze względu na ich różnorodny skład, mogą powodować uczulenia. Najsilniejsze działanie alergizujące mają tusze o kolorze czerwonym i żółtym. Znajdujący się w nich siarczek rtęci może przyczyniać się do objawów alergicznych. Możliwe objawy alergii na tatuaż:
Alergia na tatuaż opiera się na mechanizmie opóźnionym. Oznacza to, że objawy uczulenia nie pojawią się natychmiast po kontakcie tuszu z naszą skórą, ale dopiero po jakimś czasie. Niekiedy rozwijają się nawet po kilku latach! Skóra w miejscu aplikacji pigmentu swędzi i jest podrażniona. Może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Sam tatuaż ma nierówną powierzchnię. Zdarza się jednak, że reakcja na pigment jest silniejsza. U alergika pojawiają się pęcherze, wypryski i wysypka. Objawy nasilają się podczas upałów. Niekiedy symptomy uczulenia znikają same po kilku tygodniach. Warto stosować maści łagodzące pieczenie i swędzenia, a także środki z witaminą E czy aloesem. Warto od czasu do czasu stosować piling wytatuowanego miejsca.
Czy wykonujecie tatuaże w miejscach intymnych?


W naszym studiu nie wykonujemy tatuaży w miejscach intymnych.
Czy jeżeli jestem chory na cukrzycę, to czy mogę się tatuować?


Z medycznego punktu widzenia wykonanie tatuażu u osób chorych na cukrzycę nie jest wskazane... ale też nie jest całkowicie zabronione. Decyzja należy do zainteresowanego. Gojenie się tatuażu u osoby mającej cukrzycę jest kwestią absolutnie indywidualną, a stopień wyrównania cukrzycy ma bardzo duże znaczenie. U jednych tatuaż będzie goić się w przewidywalnym czasie, u innych będzie trwało to dłużej, natomiast u osób z bardzo zaawansowaną cukrzycą, zrobienie tatuażu może grozić poważnymi powikłaniami.
Zrobienie tatuażu nie jest przeciwwskazaniem dla osób, które mają cukrzycę. Coraz częściej można zauważyć, że cukrzycy robią sobie tatuaże informujące innych o chorobie. Jest to bardzo oryginalny i ciekawy pomysł na przekazanie informacji, która może zapewnić bezpieczeństwo cukrzykowi w potrzebie. Jeśli jednak diabetyk zdecyduje się na posiadanie tatuażu musi pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które uratują go przed ewentualnymi powikłaniami w trakcie i po wykonaniu tatuażu. Poznajcie kilka zasad, które pomogą Wam przygotować się do zrobienia tatuażu.
a) Najważniejszym warunkiem, który pozwoli na bezpieczne wykonanie tatuażu jest wyrównanie poziomu glikemii. Często, podczas wykonywania tatuażu poziom cukru we krwi spada, dlatego ważne jest, aby cukrzyk, który poddaje się wykonywaniu tatuażu był pewny, że jego cukrzyca jest wyrównana. Jeśli obawiacie się poziomu cukru w czasie robienia tatuażu koniecznie zabierzcie ze sobą coś słodkiego ;)
b) Warto jest skonsultować swoje zamiary z lekarzem, aby ten poinformował nas o ewentualnych powikłaniach, a także doradził, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo i kontrolować cukier przy wykonywaniu tatuażu. Wykonywanie tatuażu jest procesem długim i często bolesnym, a także dla niektórych wiąże się ze stresem
Czy tatuaże bolą i które miejsca na ciele są najbardziej bolesne?


Nieeee no to przecież rurki z kremem.... Nie chcemy nikogo czarować i od razu musimy zaznaczyć, że tatuaże bolą. Oczywiście nie chcemy w tym miejscu nikogo wystraszyć. Dziwnym jednak byłoby, gdybyśmy powiedzieli, że ingerencja igłami w skórę, jest zupełnie bezbolesna. Jedni znoszą tatuaże gorzej inni lepiej. Nie ma na to reguły i wszystko zależy od indywidualnego progu bólu, który u każdego jest inny. Są osoby, które znoszą sesje całodzienne, tak jak by tatuowanie nie robiło na nich zupełnie wrażenia i z drugiej strony osoby, które ledwo wytrzymują mały godzinny tatuaż. Uwierzcie jednak, że nie warto bać się tatuażu. Wbrew pozorom jest to zabieg mocno osobliwy, dający w efekcie końcowym pełnię satysfakcji.
No tak, ale powiecie, że są na pewno miejsca bardziej i mniej bolesne przy tatuowaniu. Macie rację... Lecz które miejsce wybrać? Tutaj też będzie to oczywiście kwestią indywidualną. Nie mniej jednak z naszego kilkuletniego doświadczenia możemy określić strefy na ciele, które są bardziej bolesne od innych. Poniżej przedstawiamy schemat gdzie postaraliśmy się je pokazać. Może będzie pomocny przy wyborze waszego pierwszego miejsca na tatuaż.
Czy muszę przyjść z własnym wzorem tatuażu?


Nie martw się, nie musisz mieć swojego projektu tatuażu. Mało tego... Przyniesione przez was wzory tatuaży traktujemy tylko jako materiały referencyjne — czyli poglądowe, mające na celu nakierować nas na tematykę, jaką chcecie zawrzeć w tatuażu. W naszym studiu nie wykonujemy kopii istniejących tatuaży ani gotowych wzorów wydrukowanych z internetu. Każdy z tatuażystów przygotowuje indywidualnie projekt dla każdego klienta, na podstawie preferowanych przez niego elementów. Dlatego wystarczy, że przyjdziesz do nas z samym pomysłem. My postaramy się go przelać na skórę w postaci tatuażu.
Czy poprawiacie stare tatuaże i czy wykonujecie tzw. covery?


Wszystko zależy od tatuażu, który miałby być poprawiony lub zakryty. Zawsze w takich przypadkach zapraszamy do przyjścia do studia, żeby tatuażysta mógł ocenić czy i co ewentualnie jest w stanie zaproponować. Musicie liczyć się z tym, że nie podejmujemy się wykonania wszystkich coverów i możecie się spotkać z odmową tatuażysty. Należy tutaj pamiętać o regule, że niejednokrotnie w przypadku coverów, najczęściej są to wzory, które MOGĄ zakryć poprzedni tatuaż, a nie takie, które sobie wymyślicie. Zawsze tatuaże takie są o wiele większych rozmiarów niż te zakrywane, ze względu konieczność wkomponowania ich w nowy wzór.
Czy posiadacie wolne wzory tatuaży?


Tak posiadamy wolne gotowe projekty tatuaży (tzw. flashe), które możecie wykonać sobie u nas w studiu. Możecie je znaleźć w naszej galerii w zakładce Wolne wzory.
W jaki sposób dbamy o bezpieczeństwo w naszym studiu, w trakcie epidemii SARS-CoV-2?


W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadziliśmy szereg rozwiązań, które minimalizują ryzyko zetknięcia się z koronawirusem w naszym salonie. Dbamy o higienę, zachowujemy odstępy, ale to oczywiście nie wszystko. Poniżej znajdziecie szereg informacji o wprowadzonych zmianach w Szerytattoo, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania salonów tatuażu w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Prosimy się z nimi zapoznać.

Robimy wszystko, by nasze studio było bezpiecznym miejscem, ale pamiętaj, to zależy także od Ciebie!

Przed każdą wizytą będziemy prosić naszych klientów o wypełnienie krótkiej ankiety związanej z zagrożeniem epidemicznym.

Link do niej otrzymasz SMS-em, wraz z przypomnieniem o wizycie – nie zapomnij jej wypełnić. Wypełniając ją, nie przekazujesz nam swoich danych o stanie zdrowia - nie widzimy odpowiedzi, a jedynie informacje, czy wizyta może się odbyć, czy też nie. To rozwiązanie bezpieczne pod każdym względem!

Zastosuj się do następujących zasad aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz osobom świadczącym usługi:

  • Do salonu przyjdź w maseczce i zabierz ze sobą parę rękawiczek jednorazowych.
  • W naszym studiu może przebywać jednocześnie 4 klientów. Poczekalnia jest wyłączona z użytku, dlatego jeśli zjawisz się za wcześnie, poprosimy Cię o poczekanie na zewnątrz lokalu.
  • Prosimy o przyjście na wizytę bez osób towarzyszących.
  • Po wejściu do salonu umyj lub zdezynfekuj ręce.
  • W przypadku kontaktu z innym klientem lub pracownikiem salonu, który Cię nie obsługuje zachowaj odległość co najmniej 2 metry.
  • W trakcie wykonywania usługi nie używaj i nie wyjmuj telefonu komórkowego.
  • Przebywając w salonie staraj się ograniczyć kontakt z powierzchniami i przedmiotami do niezbędnego minimum (np. nie dotykaj produktów ustawionych na półkach).
  • Stosuj się do wszelkich instrukcji wywieszonych w salonie oraz informacji przekazanych przez tatuażystów.
Wiemy, że opisane obostrzenia obniżają komfort korzystania z naszych usług. Prosimy o wyrozumiałość i podporządkowanie się im, gdyż takie wymogi nałożył Główny Inspektorat Sanitarny.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA