ARTYŚCI SZERYTATTOO

A3.jpg

Aldona sztuką tatuażu zajmuję się od 11 lat. Prace Aldony to połączenie stylu realistycznego z grafiką (tzw. trashpolka). Aldona łączy prostą kreskę z szalonymi pomysłami, tworząc niepowtarzalne prace. Oczywiście są jej bliskie nie tylko mroczne klimaty. Jak możecie zauważyć  w jej galerii, Aldona dobrze czuje się w technice akwarelowej (tzw. watercolor). Nie boi się wyzwań mocno abstrakcyjnych i kolorowych. Aldona sprawia, że płynne przejścia maźnięć oraz kleksy tworzą subtelne, realistyczne malowidła, które w połączeniu z misternie odwzorowanymi cieniowanymi postaciami, tworzą prace niepowtarzalne.

STYLE:

Trash Polka, sketchart, watercolor, linework, dotwork, blackwork, geometry art, pattern design

Wix.jpg

Do naszego teamu Szerytattoo dołączyła Ellina Varabyova. Pochodząca z Białorusi artystka, tatuażem zajmuje się od 7 lat. Wspomina, że swoją drogę z rysunkiem, rozpoczęła w dzieciństwie od podpatrywania swojego taty, który rysował projekty ślicznych złotych ozdób jubilerskich. Z czasem sztuka ręcznego odwzorowywania rzeczywistości stała się jej pasją. Teraz tatuuje, maluje, rysuje, wypala w drewnie, hobbystycznie projektuje, wzorem swojego taty, przyszłe złote cacka... Wszechstronność zainteresowania sztuką sprawia, że w tatuażu doskonale odnajduje się zarówno w pracach neo realistycznych, jak i komiksowych, bardzo kolorowych, jak i pracach wykonanych w szarościach. Najbardziej lubi odwzorowywać twarze znanych postaci, osadzając je w swoim lekko mrocznym klimacie... Zapraszamy do podreptania po jej galerii prac, która będzie się sukcesywnie powiększać.

STYLE:

Color&black Neo realistic, comics

Karolina_28042021_1.jpg

Od pewnego czasu zaczęła u nas tatuować Karolina Ciok. Od zawsze z ołówkiem w ręku, tworzy misterne linearne prace, które w połączeniu z kropkami i kreskami są dla oka estetyczną ucztą wizualną.
Rysunek i malarstwo towarzyszyły jej już od dziecka, ale pierwsze poważniejsze prace zaczęły powstawać w wieku 13 lat, kiedy z powodzeniem brała udział w licznych konkursach plastycznych. Swoją edukację wiązała z naukami przyrodniczymi, ale jednocześnie nie potrafiła całkowicie zrezygnować z działalności artystycznej. Idealnym połączeniem obu pasji, było podjęcie studiów na kierunku Architektury Krajobrazu, gdzie tworzenie wizualizacji projektowych pozwoliło Karolinie na doskonalenie warsztatu rysunkowego, w szczególności techniki malarstwa akwarelowego.
Jak mówi swoje inspiracje czerpie przede wszystkim ze starych rycin i ilustracji botanicznych, ale najwięcej pomysłów rodzi się w jej głowie podczas spacerów po lesie, gdzie inspiracja wypływa prosto z natury. Bardzo lubi tworzyć prace w technikach line artu i dotworku, nierzadko za pomocą tuszu. Jak zauważycie bardzo chętnie sięga też po akwarele. Bardzo dużą uwagę przykłada do każdego detalu. Kontrą dla prac Karoliny inspirowanych naturą, są ilustracje o tematyce grozy. Jest ogromną fanką twórczości Howarda Philipsa Lovecrafta i ogólnie pojętego wierd fiction, przez co nierzadko w jej pracach pojawiają się mroczne i niepokojące elementy takie jak macki, zęby, itp.
Przeglądając galerię Karoliny nie da się nie zauważyć, że często powtarzający jest tam motyw słoika. Szklany słoik z jego hermetycznymi właściwościami jest dla niej analogią zamykania momentów i ważnych wspomnień. Umieszczając w słoikach przedmioty, obrazy czy widoki, stara się graficznie w sposób nieoczywisty zatrzymać w pamięci i zostawić wciąż żywe najistotniejsze życiowe doświadczenia.
Co prawda Karolina na razie jeszcze nie tatuuje "na żywym organizmie", ale progres jaki czyni z dnia na dzień wskazuje, że już za chwilę będzie mogła robić swoje pierwsze tatuaże.
Zapraszamy do obejrzenia galerii Karoliny, gdzie będziemy zapoznawać z jej twórczością.