top of page
  • Zdjęcie autoraMixer & Szerytattoo-team

Twój Pierwszy tatuaż. Jak do tego w ogóle podejść?

Zaktualizowano: 19 wrz 2023


W poszukiwaniu tatuażu
W poszukiwaniu tatuażu

Witajcie w świecie tatuaży! Może właśnie zastanawiasz się nad tym, jak wybrać swój pierwszy tatuaż? Nie jest to łatwe zadanie, ale z pewnością warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego wzoru i miejsca na ciele, gdzie zostanie wykonany. W tym artykule postaramy się podzielić naszymi doświadczeniami i poradami, które pomogą Ci uniknąć powszechnych błędów przy wyborze pierwszego tatuażu.


Pierwsza rzecz, którą warto podkreślić, to fakt, że tatuaże są dla każdego. Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku, jakiej jesteś płci czy jaki masz styl bycia. Tatuaże są jednym ze sposobów wyrażenia siebie i swojej osobowości. Jednak, kiedy decydujesz się na pierwszy tatuaż, warto pamiętać, że to będzie coś, co będzie towarzyszyć Ci przez całe życie. Dlatego ważne jest, żeby dokładnie przemyśleć swoją decyzję i nie spieszyć się z wyborem wzoru. Nie spieszyć się! Często osoby zaczynające przygodę z tatuażem, przeglądają mnóstwo stron internetowych w poszukiwaniu wzoru dla siebie. No bo tak jest najprościej. Ale czy zadają sobie pytanie


Kolejną rzeczą, którą warto zrobić przed wyborem tatuażu, to przeprowadzić tzw wywiad na temat studia tatuażu. Ważne jest to, żeby wyszukać studio tatuażu, które oferuje wysoką jakość usług oraz profesjonalną obsługę klienta. Warto zwrócić tutaj uwagę na opinie innych klientów (np. opinie w Google, mediach społecznościowych) oraz na doświadczenie i kwalifikacje artystów. Kiedy dane studio zostało założone i czy jest rozpoznawalne. Koniecznie zalecamy wnikliwe prześledzenie portfolio poszczególnych artystów, którzy pracują w danym studiu.


Kiedy już wybierzesz studio tatuażu, ważne jest, abyś nawiązał dobry kontakt z artystą. Przedstaw mu swoje pomysły i oczekiwania, a on na pewno pomoże Ci w wyborze wzoru i miejsca na ciele. Najlepsi artyści zawsze słuchają swoich klientów i starają się zrozumieć ich potrzeby oraz preferencje. Dlatego nie bój się pytać i rozmawiać z artystą, abyś był pewien, że wybierasz odpowiedni wzór i miejsce na ciele.


Kiedy już wybierzesz wzór i miejsce na ciele, ważne jest, abyś odpowiednio się przygotował do wizyty w studio tatuażu. Przede wszystkim, unikaj spożywania alkoholu i jakichkolwiek używek przed wizytą. Zadbaj o higienę osobistą, aby uniknąć niezręcznych sytuacji. Warto również zabrać ze sobą lekki posiłek oraz słodki napój, abyś miał wystarczająco siły i energii na czas trwania sesji.


Kiedy już zacznie się proces tatuowania, warto pamiętać, że jest to proces czasochłonny i wymagający cierpliwości. Nie bój się pytać artysty o postęp pracy oraz o to, co będzie się działo w kolejnych etapach. Warto również pamiętać, że tatuaż jest zabiegiem bolesnym, niemniej jednak nasz organizm doskonale sobie z tym radzi i sprawia, że ból jest zupełnie do wytrzymania. Najważniejsze jest, aby zachować spokój i postarać się być zrelaksowanym podczas trwania sesji.


Po zakończeniu sesji tatuażu, ważne jest, abyś odpowiednio zadbał o swoje nowe dzieło sztuki. Artysta powinien udzielić Ci wskazówek dotyczących pielęgnacji i czyszczenia tatuażu. Pamiętaj, że tatuaż to rana na ciele, która musi się zagoić. Dlatego ważne jest, abyś stosował się do zaleceń artysty i dbał o higienę swojego tatuażu.


Podsumowując, wybór pierwszego tatuażu to ważna decyzja, ale również przyjemne doświadczenie. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego wzoru i miejsca na ciele oraz na wybór odpowiedniego studia tatuażu. Dzięki temu, będziesz miał pewność, że Twój pierwszy tatuaż będzie wykonany z najwyższą starannością i precyzją.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page