top of page
 • Zdjęcie autoraMixer & Szerytattoo-team

Ile waży tatuaż? Zaskakujące fakty i ciekawostki!

Ile waży tatuaż?

Witajcie ponownie na naszym blogu Szerytattoo!

Dzisiaj zabierzemy Was w niecodzienną podróż do świata nauki, zgłębiając fascynujący temat wagi tatuażu.

Choć z pozoru może wydawać się to błahy szczegół, to za cyframi kryje się szereg ciekawych informacji i zaskakujących zależności.

Czynniki wpływające na wagę tatuażu:

Waga tatuażu nie jest stałą wartością i zależy od wielu czynników, takich jak:


 • Rozmiar: Większe tatuaże będą naturalnie ważyć więcej niż mniejsze.

 • Ilość tuszu: Im więcej tuszu zostało użytego, tym cięższy będzie tatuaż.

 • Gęstość tuszu: Gęstsze tusze będą ważyć więcej niż rzadsze.

 • Styl tatuażu: Tatuaże o grubych liniach i intensywnych kolorach będą zazwyczaj cięższe od tych wykonanych delikatnymi liniami i subtelnymi kolorami. Tatuaże realistyczne z dużą ilością detali zazwyczaj ważą więcej niż proste, minimalistyczne wzory.

 • Ilość sesji: Tatuaże wykonywane w kilku sesjach będą zazwyczaj cięższe niż te wykonane w jednej sesji, ponieważ z każdym zabiegiem dodawane są kolejne warstwy tuszu.

 • Miejsce na ciele: Tatuaże na obszarach o cieńszej skórze, takich jak nadgarstki czy stopy, mogą wydawać się lżejsze niż te wykonane na grubszych partiach ciała, jak plecy czy uda. Co za tym idzie tatuaże na obszarach o dużej ilości tkanki tłuszczowej, takich jak brzuch czy uda, mogą być nieco cięższe niż te wykonane na kościstych częściach ciała, takich jak ramiona czy łopatki.

 • Indywidualna budowa ciała: Osoby o większej masie ciała mają zazwyczaj grubsze warstwy skóry, co może prowadzić do tego, że ich tatuaże będą nieco cięższe.


Przykładowe obliczenia

Aby zilustrować wagę tatuażu, posłużymy się przykładami:


Mały tatuaż o wielkości znaczka pocztowego: Przy użyciu około 2 ml tuszu, taki tatuaż może ważyć zaledwie kilka gramów, mniej niż moneta 1 grosz.

Średniej wielkości tatuaż o wielkości dłoni: Wykorzystując około 5 ml tuszu, waga tatuażu może wzrosnąć do około 10 gramów, czyli mniej więcej tyle, ile waży kostka cukru.

Duży tatuaż wielkości kartki A4: 10-20 gramów, tyle ile waży żółtko jajka

Duży tatuaż rękawka lub na całe plecy: Przy użyciu 50 ml lub więcej tuszu, waga tatuażu może sięgnąć nawet 100 gramów, co odpowiada wadze małego jabłka.


Pamiętajmy jednak, że te wartości są jedynie szacunkowe i mogą się różnić w zależności od wspomnianych wcześniej czynników.


Zaskakujące fakty:


 • Najcięższy tatuaż na świecie waży podobno około 5 kilogramów i należy do pochodzącego z Australii Grega Paula McLarena, znanego bardziej pod pseudonimem Diamond Rich , który niejednokrotnie pokrył swoje całe ciało tuszem. Spędził ponad 1000 godzin (łącznie ponad 41 dni) na modyfikowaniu ciała przez tatuażystów.

 • Tusz do tatuażu może zawierać pigmenty z różnych substancji, takich jak tlenek tytanu, węglik żelaza i barwniki organiczne.

 • Podczas tatuowania do organizmu wprowadzane są niewielkie ilości tuszu, które mogą być powoli uwalniane przez lata.

 • Tatuaże nie mają znaczącego wpływu na wagę ciała.


Ciekawostki:


 • Tatuaże mogą mieć wpływ na odczuwanie bólu podczas rezonansu magnetycznego.

 • Niektóre osoby uważają, że tatuaże mogą mieć pozytywny wpływ na ich samopoczucie i pewność siebie.

 • Tatuaże są coraz bardziej popularne wśród osób w każdym wieku i z różnych środowisk.


Tatuaż jako część nas


Choć waga tatuażu może wydawać się błahostką, to warto zwrócić uwagę na jego symboliczne znaczenie. Tatuaż staje się integralną częścią naszego ciała, opowiadając historię, wyrażając pasje i wartości. Niezależnie od jego wagi, tatuaż nosimy ze sobą przez całe życie, stając się częścią naszej tożsamości.


Pamiętajcie, że tatuaż to nie tylko waga, ale przede wszystkim emocje, wspomnienia i sztuka wyrażona na skórze. Mam nadzieję, że ten artykuł skłonił Was do refleksji i zgłębienia tego fascynującego tematu.


Do następnego artykułu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page