top of page
  • Zdjęcie autoraMixer & Szerytattoo-team

Co wiemy o stylach tatuaży? Jaki rodzaj i technikę wybrać?

Zaktualizowano: 19 wrz 2023


Dziewczyna z tatuażem
Dziewczyna z tatuażem

Styl tatuażu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć, decydując się na taki zabieg. Istnieje wiele stylów tatuażu, z których każdy ma swoje unikalne cechy i techniki. W tym artykule omówimy najpopularniejsze style tatuażu i techniki, które są z nimi związane, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję.


Rodzaje stylów tatuażu:


Tradycyjny tatuaż - znany również jako old school, to jeden z najstarszych stylów tatuażu. Charakteryzuje się on jaskrawymi kolorami, grubymi liniami i konkretnymi motywami, takimi jak kotwice, róże, czaszki, itp.


Realistyczny tatuaż - ten styl tatuażu ma na celu stworzenie jak najbardziej realistycznie wyglądającego obrazu na skórze. Techniki takie jak światłocień, gradienty i detale pomagają w osiągnięciu wizualnego wrażenia trójwymiarowości.


Biomechaniczny tatuaż - ten styl opiera się na połączeniu mechaniki i ludzkiego ciała. Tatuaże w tym stylu przedstawiają części ciała zastępujące elementy mechaniczne, co daje wrażenie, że ciało jest połączone z maszynami.


Tribal - to jeden z najstarszych stylów tatuażu na świecie, a jego korzenie sięgają czasów prehistorycznych. Charakteryzuje się on prostymi wzorami, składającymi się z linii, kół i innych prostych kształtów.


Nowoczesny tatuaż - to relatywnie nowy styl, który pojawia się w ostatnich latach. Charakteryzuje się on abstrakcyjnymi formami, cienkimi liniami, pastelowymi kolorami i minimalistycznymi wzorami.


Techniki tatuażu:


Ręczny tatuaż (tzw. handpoke) - tradycyjna metoda tatuażu, która wykorzystuje specjalne narzędzie zwane ręcznym dłutem. Ta metoda wymaga dużo cierpliwości i umiejętności, ale daje niesamowite rezultaty.


Tatuaż maszynowy - to najczęściej używana metoda tatuażu, która wykorzystuje elektryczną maszynę do wprowadzania tuszu w skórę. Wykorzystuje się przy tym najczęściej dwa rodzaje maszyn - cewkowe oraz rotacyjne.


Tatuaż akrylowy - to relatywnie nowa technika, która polega na wprowadzeniu tuszu w skórę przy użyciu igły i specjalnego rodzaju farby akrylowej, która może utrzymać kolor przez długi czas.


Tatuaż w stylu aquarelle - ten styl wykorzystuje technikę malowania wodą, która daje efekt rozmytych kolorów i nieregularnych kształtów. Technika ta wymaga dużo umiejętności i precyzji, ale efekt końcowy jest niepowtarzalny.


Tatuaż w stylu dotwork - ten styl wykorzystuje punktową technikę, aby stworzyć obraz. W przeciwieństwie do tradycyjnych linii, w stylu dotwork używa się małych kropek, aby stworzyć obraz, co daje wrażenie tekstury i głębi.


Jak w tym gąszczu się odnaleźć i wybrać styl i technikę tatuażu?


Wybór stylu i techniki tatuażu zależy od Twojego gustu, preferencji oraz indywidualnych potrzeb. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać wyboru:


  1. Zastanów się nad motywem i miejscem na ciele, na którym chcesz umieścić tatuaż. Niektóre style lub techniki tatuażu mogą być bardziej odpowiednie dla konkretnych motywów lub miejsc na ciele.

  2. Przeglądaj portfolio tatuażystów i szukaj prac, które Ci się podobają. Skontaktuj się z tatuażystami, którzy specjalizują się w stylu i technice, które Cię interesują, i zapytaj ich o radę i opinie. Nie ukrywamy, że spotkanie z tatuażystami w studiu i rozmowa bezpośrednia, jest najlepszą formą rozwiania Twoich wątpliwości.

  3. Przemyśl, jakie odcienie i kolorów chcesz użyć w swoim tatuażu. Niektóre techniki i style tatuażu lepiej sprawdzają się przy stosowaniu konkretnych kolorów.

  4. Upewnij się, że wybierasz doświadczonego tatuażystę, który posiada umiejętności i wiedzę, aby stworzyć tatuaż, który spełni Twoje oczekiwania.


Wybór stylu i techniki tatuażu to ważna decyzja, którą należy podjąć z rozwagą. Przeglądając popularne style i techniki tatuażu oraz wybierając doświadczonego tatuażystę, który będzie w stanie stworzyć tatuaż, który spełni Twoje oczekiwania, możesz mieć pewność, że Twoja decyzja będzie dobrze przemyślana.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
samuelgebsons
15 feb

Styl tatuażu, który wybierzesz, może znacząco wpłynąć na ostateczny efekt i znaczenie twojego tatuażu. Istnieje wiele różnych stylów tatuażu, od tradycyjnych po nowoczesne, od realistycznych po abstrakcyjne. Ważne jest, abyś zrozumiał różnice między nimi i wybrał styl, który najlepiej pasuje do twojej osobowości, preferencji i zamierzonego przekazu. Technika wykonania tatuażu również ma duże znaczenie, dlatego warto zwrócić uwagę na doświadczenie i umiejętności artysty tatuażu. Zanim zdecydujesz się na tatuaż, zastanów się nad swoimi preferencjami i zasięgnij porady profesjonalisty, aby wybrać styl i technikę, które najlepiej będą odpowiadać twoim oczekiwaniom i upodobaniom. Kup wysokiej jakości akcesoria do tatuażu tutaj: https://chila.pl/catalog/akcesoria-do-tatuazu


Me gusta
Mixer & Szerytattoo-team
Mixer & Szerytattoo-team
15 feb
Contestando a

O tym właśnie traktuje nasz artykuł 😊

Me gusta
bottom of page